SMMA Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?

Merhaba değerli Kriptob.com ziyaretçisi SMMA ( Sosyal Medya Yönetimi ve Pazarlama ) nedir ? Nasıl Para Kazanılır ? konusunu anlatacağız… Hoşgeldiniz. Konularımız ; SMMA Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ? – İnstagram Üzerinden SMMA İle Nasıl Para Kazanılır ? – Telegram Üzerinden SMMA İle Nasıl Para Kazanılır ?- YouTube Üzerinden SMMA İle Nasıl Para Kazanılır ?

SMMA Nedir ?

SMMA, “Sosyal Medya Yönetimi ve Pazarlama” kelimelerinin kısaltmasıdır. Sosyal medya yönetimi ve pazarlama, işletmelerin veya bireylerin sosyal medya platformları üzerinden markalarını tanıtmak, ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak, müşteri ilişkilerini güçlendirmek ve hedef kitleye ulaşmak için kullandığı bir taktik / stratejidir.

SMMA, sosyal medya platformlarında etkili bir varlık oluşturmak için çeşitli yöntemler ve stratejiler kullanır. Bu stratejiler arasında içerik oluşturma, planlama ve yayınlama, etkileşim sağlama, takipçi ve beğeni artırma, reklam verme, analiz yapma ve raporlama gibi faaliyetler yer alır.

SMMA genellikle işletmelerin veya bireylerin sosyal medyadaki varlıklarını yönetmek ve büyütmek için profesyonel hizmetler sunan ajanslar veya danışmanlar tarafından gerçekleştirilir. Bu ajanslar veya danışmanlar, sosyal medya stratejileri oluşturabilir, içerikleri planlayabilir, hesapları yönetebilir ve performans analizi yapabilir.

SMMA, günümüzde işletmelerin pazarlama stratejilerinde önemli bir rol oynamaktadır. Sosyal medya platformları, geniş bir kullanıcı tabanına erişim imkanı sunar ve işletmelere hedef kitlelerine daha etkili bir şekilde ulaşma ve marka bilinirliğini artırma fırsatı verir.

Nasıl Para Kazanılır ?

Bilgi Üzerinden Para Kazanma :
Aslında hangi platform olursa olsun İnstagram , Telegram , Youtube vb. size para kazandıran BİLGİ’dir. Çünkü SMMA’nın ana altyapısı bilgiden oluşur. Sen bilgini konuşturur bilgini pazarlarsın.
Hangi konuda bu işi yapacak isek A’dan Z’ye her detayını bilmeliyiz. İnsanlar ile konuşurken senden bilgi alır iken senden bu bilgisi satın alır iken sana sordukları sorunun cevabı sende olması lazım , oradan buradan internetten araştırarak yapacağın işte hem itibarını zedeler hem müşteri kaybetmene yol açar.

İnstagram / TİKTOK :

İnstagram / Tiktok üzerinden 2 farklı tercihimiz var. Ya bu instagram / tiktok dünyasında büyümek isteyenlere bilgi pazarlayabilir. Yada instagram / tiktok üzerinde kendimiz büyüyüp insanların ilgisini çeken konularda onlara eğitici içerik vererek aradan komisyon yada direkt mali gelir kazanabiliriz.

1-) İnstagram’da / Tiktok’da Büyümek İsteyenlere Bilgi Pazarlama

İnstagram büyümek isteyen , elindeki fikirlerini projelendirmek isteyen kişilere “İnstagram’da / Tiktok’da Nasıl Büyünür” hizmetini sağlayabilirsiniz.
Bir çok İnstagram / Tiktok sayfası , profili belli bir kısımdan sonra takılıyor ilerleme kaydedemiyor çünkü içerik ihtiyacı duyuyor ama hangi içeriğin tutacağını yada hangi içerikler o ara o hafta yada o gün tutacağının analizini yapamıyor. İşte bu kısımda siz devreye giriyorsunuz. İnstagram / Tiktok üzerinde etkileşim alan postlardan , trendlerden, etkileşim alan etiketlerden haberdar olmasınız , bunun analizini iyi yapmalısınız.

İnstagram’da / Tiktok’da organik büyümek isteyenlere bunun nasıl olabileceğini anlatan E-Book tarzı içerikler yaparak para karşılığı satabilirsiniz.
Yada zoom vb. canlı sohbet uygulamaları üzerinden yüz yüze anlatım sağlayabilirsiniz. Onlar size sorularını sorarlar siz cevaplarsınız ve saat başı ücret alırsınız. Unutmayın bunun için bir randevu oluşturup , önce para sonra iş kapsamında çalışmalısınız.
E-Book tarzı içeriklerinizi Shopier Tarzı platformlar üzerinden satışa koyabilirsiniz..

2-) İnstagram’da / Tiktok’da Kendiniz Büyüyerek Bilgi Pazarlama

İnstagramda kendiniz bir sayfa açarak ve bu sayfa üzerinden bilgi pazarlayarak kazanç sağlamak mümkün.
Yine burada bilgi ön plana çıkıyor.
Bilmeniz Gerekenler ?
– İnstagram Nasıl Büyünür ?
– İnsanların İlgisini Ne Çeker ?
– Millet Hangi İçeriklerde Daha Uzun Süre İlgili ?
– Hangi İçeriklerde Takipçi Gelme Oranı Daha Yüksek ?
– Hangi İçeriklerin İçindeki İçeriğin Araştırıp Google Araştırması Daha Yüksek ?

Yani Kitlenizi büyütecek içerikleri bilmeniz lazım. Kitlemizi büyütecek içeriği seçerken bunun bize para kazandırması da lazım tabi.
İnstagram Motivasyon Sayfası – İnstagram Spor Sayfaları – İnstagram Giyim Sayfaları – İnstagram Kişisel Sayfalar – İnstagram Finans Sayfaları – İnstagram Kripto Sayfaları

İstediğimiz Para kazandırabilecek içeriği seçtik peki bundan nasıl kazanırız ?
Motive ve finans Sayfaları İçin ; E-Book İçerikleri ( Para Nasıl Kazanılır ? – İnstagram Büyüme E-Book )
Shopier üzerinden yine satış yapılabilir. İnsanlarla canlı görüşmeler yapıp saat başı para alınabilir.

Finans Sayfaları ; İnsanlara para kazanırken neye dikkat edilmeli , hangi borsa güvenli sorusu soran insanlara çeşitli borsaların referans linklerini sayfanızda gösterek o insanların kayıt olmasını sağlayıp işlemleriden komisyon kazanabilirsiniz.

Spor Sayfaları ; Kendiniz spor yapıp , spor hareketleri nasıl yapılır , düzenli bir vücut kurulur sorularına cevap verir iken Protein vb. Spor eşyalarını satan firmalar ile anlaşıp satış ortaklığı yapabilir. Onlar sizin yönlendirdiğiniz kullanıcılara satış yaptıkça komisyon kazanabilirsiniz.

Giyim Sayfaları ; İnstagram’da / Tiktok’da özellikle bu tür içerikler yüksek ilgi görüyor erkek – kadın fark etmeksizin “yaa aslında bu iyimiş” dediği ürünleri paylaşabilirsiniz tabii burada nabzı tutmanız lazım kitlenizin genel sevdiklerini ele alıp ona göre tanıtım yapmalısınız siyah tarzı düz renk giyinen insanların toplandığı bir instagram sayfasında çok renkli bir içerik paylaşılırsa bu paylaşımın pek etkileşim alacağını düşünmek zor. Trendyol vb. e-ticaret şirketlerinin partner sayfalarından partner olup Link’lediğiniz ürünler üzerinden komisyon kazanabilirsiniz…

Kişisel Sayfalar ; İnstagramda / Tiktok’da kişisel sayfanın önü çok açık, sizi sınırlamıyor. İstediğiniz içerikten yürüyebilir, istediğiniz içerikten yükselme sağlayabilirsiniz ( başlangıç olarak ).
Takipçileriniz oturdukdan sonra takipçilerinizin ne sevdiğini iyi analiz etmelisiniz.
Sonrasında takipçilerinizin sevdiği içerikleri linkleyip komisyon kazanabilirsiniz. Yada kendi yaptığınız ürünleri takipçileriniz ile paylaşıp satış üzerinden para kazanabilirsiniz.

– Kripto Sayfaları ; İnstagramda / Tiktok’da insanlara kripto hakkına bilgilendirme yapar iken kullandığınız borsaların referanslı etkinliklerini paylaşarak komsiyon ve ödüller kazabilirsiniz bu sayede hem takipçileriniz para kazandığı için sizi takip eder iken sizde bir yandan para kazanmış olursunuz.

Telegram

Telegramda çoğunlukla insanlar sohbet bilgi, haber içerikli grupları takip ediyor.
İnsanlar kendi telegram kanalını açtıktan sonra paylaşacağınız bilgileri kısa link ile paylaşabilirsiniz.
Genelde bu bilgiler haber , dosya , insanlara lazım olan içerikler oluyor.
Telegram kanalımızı açar iken o sayfanın ismini insanların ilgisini çeker şekilde ayarlamamız lazım misal
t.me/haberxx – t.me/arsivxx / t.me/indirxx vb.
Telegram Kanalımızın içeriğini belirledik haber vb. kanalımızı büyütmek için yapabileceklerimiz ;
– Diğer Telegram Kanallarından Reklam
– İnstagram Sayfalarından Reklam

İnstagram’da popüler haber – eğlence sayfalarına reklam vererek grubunuzu büyütebilirsiniz.
Burada takipçiyi elde tutmak için genel olarak grubu gizli link paylaşırlar , insanlar girmek için istek atar , istekler çoğaldıktan sonra istekler kabul edilir ve gruba alım yapılır.

Tam bu anda insanları artık çağırmak için ne içeriğinden bahsetti iseniz o içeriği göstermelisiniz,
Sonrasında diğer paylaşacağınız içerikleri farklı bir sitede yada upload sitesinde tutup gelen insanların bu içeriğe ulaşacağı kısa linkler sunup bu linklere tıkladıkça tıklanma başına para kazanbilirsiniz.

Kendimizinde kullandığı para çekme konusunda sıkıntı yaşamadığımız site ;
Site : https://tr.link/ref/464487

YouTube

Youtube üzerinde SMMA yapması hem kolay hem zordur. Çünkü diksiyonunuzun iyi olmalı . Video içeriğinde -eğğ – ığğ – hğm sesler insanı rahatsız olabiliyor ve içeriğinizden çıkış yapabiliyor.
Youtube eğitimden kriptoya kadar bir çok içeriği konu alabileceğiniz bir platform.

Ürünler- sistemler – siteler – borsalar – içerikler hakkında yeterli bilgiye ulaşıp bu içerikleri diğer insanlar ile paylaşırken para kazanabilirsiniz.

İlk olarak kanalınızı büyütmelisiniz video çektiğiniz hafta – ay popüler olan içerikleri derleyip kendinizce denemeler yapabilirsiniz. Burada önemli olan instagramda , tiktok’da olan , popülerleşmeye başlayan içerikleri youtube da benzer içeriklerini yapıp izlenme ve abone çekmektir. Bu sayede 1-0 daha öne geçebilirsiniz.

Takipçiler ve youtube kanalınınız büyüdükten ve oturduktan sonra takipçilerinizin ilgisini çeken ürünleri – içerikleri – para kazandıran içerikleri referanslı bir şekilde paylaşıp komisyon kazanabilirsiniz.
İçerikleri yapıp youtube’a yükledikten sonra takipçilerle ilgilenmekte çok önemli yaptığınız işin piri olmalısınız herhangi bir soru yöneltildiğinde o sorulara cevap vermelisiniz. Bu sayede kitleyi ayakta tutup popüleritenizi arttırabilirsiniz.

Videolarınızda “Sizin için linkleri açıklama kısmına” bıraktım diyerek insanların ürünlerini incelemesi sağlayabilir beğenen ve alan kullanıcılar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Para kazandığınız süreçte takipçileriniz arttırmak için çeşitli çekilişler yapmayı da unutmayın bu sayede 1-0 daha ileri götürür ve takipçilerinizle sıkı bir bağ kurmanızı sağlar….

Yatırım Tavsiyesi değildir.

Sağlıkcakla….

Kriptob.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arama yap